Pomedytuj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
 previous arrow
 next arrow
YouTube video
OdtwórzPlay
YouTube video
OdtwórzPlay
YouTube video
OdtwórzPlay
previous arrow
 next arrow

Medytacja dla początkujących

medytacja dla zaawansowanych

Obojętnie, czy dopiero zaczynasz medytować czy też medytujesz już jakiś czas, to musisz wiedzieć, że nie jesteś sam (sama). Medytują znani i nieznani, celebryci i zwykli ludzie, których być może mijasz codziennie w drodze do pracy. Dlaczego ludzie medytują? Odpowiedź okazuje się prosta:

  • medytacja pozwala odpocząć mózgowi, który nieustannie jest bombardowany tysiącem informacji i dostaje bodźce zewsząd
  • medytacja wydobywa z człowieka to, co w nim najlepsze
  • medytacja umożliwia odnaleźć się w świecie deadline`ów i stresujących wydarzeń
  • medytacja jest sprawdzonym i skutecznym sposobem na przywrócenie harmonii w życiu
  • medytacja daje więcej niż długi urlop

Medytacja to po prostu wytchnienie dla ludzi żyjących na najwyższych obrotach. Dlatego najbardziej renomowane firmy, jak Google, Apple, HBO czy Procter & Gamble wprowadzają programy medytacyjne dla swoich pracowników. Przeczytaj więcej na temat – medytacja w biznesie

Medytacja w życiu znanych osób

Co łączy wybitnych reżyserów filmowych (David Lynch, George Lucas, Martin Scorsese) z genialnymi aktorami (Nicole Kidman, Hugh Jackman, Naomi Watts, Gwyneth Paltrow), osobami medialnymi (Jerry Seinfeld, Oprah Winfrey, Ellen Degeneres), politykami (William Hague, Dilma Rousseff), biznesmenami (Rupert Murdoch) i muzykami (Moby, Kate Perry, Paul McCartney)?

To właśnie medytacja.

Wszystkie wymienione osoby praktykują na co dzień Medytację Transcendentalną, a przecież takie osoby, jak Sting Tina Turner czy Madonna również oddają się innym technikom medytacyjnym.

Naomi Watts w jednym z wywiadów powiedziała wprost, że siłę czerpie się od środka i jeśli nie zadba się o swoje wnętrze, to nawet najlepiej wypracowane mięśnie nic nie wniosą z wyjątkiem niższej wagi. Dlatego właśnie, pod wpływem Davida Lyncha, poszła w kierunku medytacji. Jednocześnie od kilku lat praktykuje jogę.

Z kolei Hugh Jackman przekonuje – „Medytacja jest lepsza, niż najlepszy sen jaki kiedykolwiek miałeś. To wyciszenie umysłu. Wyostrza wszystko, zwłaszcza Twoją umiejętność docenienia Twojego otoczenia. Medytacja utrzymuje życie świeżym.”

Natomiast Paul McCartney twierdzi, że medytacja stanowi dla niego inspirację, a przede wszystkim odświeża umysł, co pomaga mu pisać nowe piosenki. W wywiadzie dla billboard.com mówił jeszcze, że „W chwilach szaleństwa medytacja pomogła mi znaleźć chwilę spokoju – i chciałbym wierzyć, że pomogłaby młodym ludziom zapewnić sobie spokojną przystań w nie tak cichym świecie, tak jak było w moim przypadku.”

To zresztą on (i pozostali członkowie The Beatles) odkrył Medytację Transcendentalną dla świata Zachodu. Nauczył się jej podczas wyjazdu do Indii w latach 60. ubiegłego wieku. Ten rodzaj medytacji jest przy tym jedyną techniką, na temat której przeprowadzono ponad 600 niezależnych badań naukowych dowodzących jej skuteczności oraz użyteczności dla każdego człowieka.

Może do medytacji przekona Cię Oprah Winfrey? Obecnie wszyscy pracownicy jej firmy medialnej medytują razem z nią. A zaczęło się od tego, że Oprah przyprowadziła do swojej firmy nauczyciela medytacji. Początkowo, jak sama mówi, medytowało siedem osób, ale nieustannie dołączały się nowi pracownicy. Obecnie wszyscy oddavvją się medytacji, która stała codziennym rytuałem w jej firmie. Bez względu na to, co się dzieje, to wszyscy zbierają się razem o 9.00 i 16.30. Jednak najbardziej niesamowite okazują się efekty. Wspólna medytacja sprawia, że ludzie lepiej się dogadują i mają lepsze relacje pomiędzy sobą. Mają w sobie mnóstwo energii i świeżych pomysłów, ale pozytywny wpływ medytacji zauważają nie tylko w pracy. Nie męczą się z powodu bezsenności, a ci którzy narzekali na migrenę, już jej nie mają. Magia? Nie, to po prostu siła medytacji.

A jak masz chwilę wolną, to przeczytaj piękne przesłanie Davida Lyncha, które może Cię zachęci do medytacji.

Nie bój się medytacji, ponieważ ta prosta technika pomoże Ci na co dzień stać się lepszym, spokojniejszym i bardziej kreatywnym człowiekiem.

Zapraszam Cię na moje kursy – medytacja dla początkujących i medytacja dla zaawansowanych.