Pomedytuj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pomoce medytacji

akcesoria do medytacji, aplikacje do medytacji, książki o medytacji

Nauka medytacji nigdy nie powinna się ograniczać do kursu, mimo że to właśnie kurs medytacji (link do kursu) jest najważniejszy. Jednak podpowiadam, gdzie jeszcze możesz poszukać inspiracji, jak się mobilizować do systematycznej praktyki medytacji i jakie akcesoria mogą Ci pomóc w koncentracji na osiągnięciu takiego stanu umysłu, w którym panuje niczym niezmącony spokój i cisza.

Naprawdę niewiele Ci potrzeba, aby aktywować umysł na wyższy poziom. Medytacja Transcendentalna, którą Ci szczególnie polecam, nie wymaga jakichś specjalnych umiejętności. Nie potrzebujesz też żadnych przyrządów. Możesz ją praktykować wszędzie tam, gdzie tylko znajdziesz kawałek wolnego miejsca, aby usiąść i zamknąć oczy.

Ważna jest oczywiście odpowiednia pozycja do medytacji. Nic tak nie rozprasza jak niewygoda, dlatego nie nigdy się nie zmuszaj do pozycji lotosu, jeżeli masz z nią problem. Twarda lub zimna podłoga także może popsuć praktykę, dlatego na pewno przyda Ci się poduszka do medytacji (link). Pamiętaj, aby nic Cię nie rozpraszało i po prostu idź w głąb siebie.

Medytacja dla początkujących

– czasami bywa trudno

Pierwsze kroki zawsze sprawiają kłopot. Jednak pomyśl, że tak jest ze wszystkim, co nowe i nieznane. Dlatego właśnie miej dla siebie wyrozumiałość i nie przejmuj się, kiedy na początku zamiast ciszy pojawi się mnóstwo myśli przelatujących przez głowę. Po jakimś czasie nie będziesz mieć z tym żadnego problemu. Sprawisz, że one nawet się nie pojawią. Znajdź też odpowiednią porę i optymalny czas na medytację. Po prostu medytuj wtedy, kiedy Ci najłatwiej. No i najważniejsze – skup się całkowicie na mantrze.

Pamiętaj, że tak naprawdę uczysz się medytacji dla siebie – nikt Cię nie pogania i nikt Cię nie ocenia.