Pomedytuj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aplikacje do medytacji

mogą pomóc?

Współczesny człowiek ma coraz większe problemy z tym, aby skupić się na jednej rzeczy. To wina ogromnego zalewu informacji, ale i powszechnej wielozadaniowości. Łatwiej wpaść w sidła mediów społecznościowych niż skoncentrować się na pracy. Nadmiar nieustannych bodźców i treści sprawia, że umysł szybko się męczy oraz rozprasza.

Coraz rzadziej zdarza się stan umysłu wyciszonego – spokojnego, a przy tym aktywnego. Potwierdzają to nawet badania. Czy wiesz, że w ciągu zaledwie dekady czas skupienia człowieka spadł aż o 1/3? Tak wynika z badań Microsoftu przeprowadzonych pod koniec 2014 roku i aż strach pomyśleć, jak to wygląda obecnie. Gdyby zapytać o pierwszą czynność po przebudzeniu, to naprawdę wiele osób powiedziałoby, że sięga po smartfon. Trudno w takiej sytuacji o korzystny początek dnia dla mózgu, ale i dla całego organizmu

Dlatego lepiej zmienić swoje nawyki. Może zamiast skanowania wzrokiem różnego rodzaju informacji ze świata i od swoich znajomych warto zacząć dzień od medytacji? Oczywiście na początku łatwo nie jest, i to z trzech powodów.

Medytacji trzeba się nauczyć. Nie wystarczy zamknąć oczy. Znaczenie ma odpowiednia pozycja do medytacji, miejsce, a zwłaszcza sposób wchodzenia w stan medytacji.

Należy znaleźć swój ulubiony rodzaj medytacji.

Trudno o wyrobienie w sobie nawyku codziennego medytowania.

I teraz ważna kwestia.

Możesz wykorzystać swój smartfon, aby przezwyciężyć początkowe trudności z medytacją. Mimo że nadużywanie nowoczesnych technologii prowadzi do gonitwy myśli, kłopotów z koncentracją oraz rozproszenia uwagi, to rozsądne korzystanie z aplikacji mobilnych daje też sporo dobrego.

Smartfon nie powinien służyć wyłącznie do przejrzenia social mediów, konta e-mailowego i najnowszych wiadomości ze świata. Aplikacja do medytacji okazuje się niezwykle pomocna w każdym z trzech powyższych powodów, który może zniechęcać na początku drogi ku medytacji. Powiedzmy sobie szczerze, zawsze najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, a wykorzystanie aplikacji na pewno stanowi jakieś ułatwienie. Chyba że zdecydujesz się na kurs medytacji, a wtedy poprowadzi Cię człowiek, nie narzędzie.

Sztuka medytacji

z aplkacją

Medytacja kusi wiele osób. Z drugiej strony niemal każdy, kto dopiero zaczyna medytować boryka się z problemem osiągnięcia wyciszenia wewnętrznego. Człowiek jest przecież nieustannie stymulowany przez dochodzące zewsząd bodźce. Cisza staje się wręcz czymś nienaturalnym. Dlatego tak trudno wejść w stan medytacji osobom początkującym. Całkowite uspokojenie okazuje się po prostu bardzo ciężkie do uzyskania. Jeżeli dopiero zaczynasz medytować, to na pewno już wiesz jakim problemem jest zatrzymanie gonitwy myśli. Aplikacja do medytacji może nieco w tym pomóc, a przynajmniej powstrzymać płynący strumień rozproszeń.

Niektóre z dostępnych aplikacji do medytacji są darmowe, za inne trzeba zapłacić. Bywa i tak, że aplikacja jest bezpłatna w swojej podstawowej wersji, ale już dodatkowe opcje niekoniecznie. Najbardziej znane to Calm, INTU i Headspace. Z aplikacjami jest jest jak z innymi pomocami do medytacji – trzeba wiedzieć, jak efektywnie z nich korzystać i pamiętać o ich ograniczeniach

W wyciszeniu pomagają dostępne nagrania medytacyjne o różnej długości. Dzięki aplikacji łatwiej też przeprowadzić ćwiczenia oddechowe. Ponadto możesz zapoznać się z ideami medytacji, po czym wdrożyć w codzienne życie jej założenia. No i to, co wydaje się najważniejsze – aplikacja do medytacji zdecydowanie uczy systematyczności.

Dostępne są różne aplikacje do medytacji

ale...

Musisz też pamiętać, że nie w każdej sytuacji taka aplikacja pomoże. W wielu przypadkach więcej daje osobisty kontakt z nauczycielem medytacji, który jest w stanie precyzyjnie Cię pokierować w tej drodze. Podpowie, na jakie aspekty zwrócić uwagę, czego unikać i na czym się skupić. To również możliwość porozmawiania z ekspertem na temat ewentualnych problemów, jakie mogą się pojawić podczas medytacji.

Pamiętaj, że medytacja jest sztuką wchodzenia w głąb siebie. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, co w tej głębi się kryje – jakie traumy czy złe wspomnienia. Aplikacja do medytacji z takimi dylematami sobie nie poradzi. Dlatego namawiam Cię na skorzystanie z organizowanego przeze mnie kursu medytacji. Poprowadzę Cię krok po kroku i nauczę, jak medytować skutecznie. Tak, aby maksymalnie wykorzystać te niesamowitych możliwości, jakie daje medytacja.

Zdecyduj się na ten pierwszy ruch, który zawsze jest najtrudniejszy. Zapewniam Cię, że dzięki medytacji naprawdę pomożesz swojemu umysłowi w lepszym, efektywniejszym działaniu. Medytacja też Cię uspokoi wewnętrznie i wyeliminuje niekorzystne dla zdrowia konsekwencje życia w stresie.

Aplikacje które polecam

Nazwa aplikacjiKup w
INTU Medytacjahttps://play.google.com/store/apps