Pomedytuj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Książki o medytacji

pomoc czy przeszkoda?

Medytacja jest skutecznym narzędziem utrzymywania całego organizmu w idealnej harmonii, a więc zarówno ciała, jak i umysłu. Jej korzyści dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego są nieocenione. Pytanie tylko, jak zacząć medytować? Co jest potrzebne, aby ruszyć w drogę medytacji? Niektórzy sądzą, że należy jakoś szczególnie się przygotować i pierwsze co robią, to kupowanie różnego rodzaju rzeczy do medytacji. Najczęściej chodzi o maty, wygodne poduszki czy ksiątżki o medytacji.

Owszem, akcesoria do medytacji mogą pomóc wytrwać w pozycji siedzącej przez określony czas – bez bólu kręgosłupa i sztywniejących po czasie nóg. Pamiętaj jednak, że medytacja tak naprawdę nie wymaga od Ciebie szukania w sklepach odpowiednich akcesoriów. Może inaczej, aby zacząć medytować nie musisz wcześniej kupować maty czy poduszki do medytacji (maty i poduszki do medytacji mogą linkować do Akcesoria do medytacji). To nie jest odpowiednia kolejność.

Książki o medytacji

tak naprawdę nie nauczą Cię medytować

One mogą Ci pokazać, jak wiele jest technik medytacyjnych. Natomiast może to spowodować pewien chaos w Twojej głowie, no bo na którą z nich się zdecydować. Przedstawią Ci też zalety medytacji. To dobrze, ale prawdopodobnie już wiesz, że medytacja daje wiele korzyści dla Twojego zdrowia. Udowodnią, że medytować może każdy bez względu na wiek i stan zdrowia. Na pewno to duża porcja wiedzy, ale tylko teoretycznej. Na początku taki nadmiar wiedzy może więcej namącić w głowie niż pomóc.

Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy osoby, która medytuje od lat i która może stać się Twoim nauczycielem – przewodnikiem.

Chcesz medytować? Najważniejsze w medytacji są dwie rzeczy – Ty oraz czas. Jeżeli zaczniesz od szukania i kupowania akcesoriów albo książek o medytacji, to automatycznie odwlekasz ten moment, kiedy siądziesz w spokoju i wreszcie tej medytacji się oddasz. Zawsze znajdziesz jakąś wymówkę. A to czekasz na zamówioną matę, a to poduszka jeszcze nie dotarła. Dlatego nie czekaj dłużej i po prostu zacznij medytować już dziś!

Książki o medytacji

wiele interesujących tytułów, ale…

Medytacja dla początkujących, medytacja dla zabieganych, medytacja dla leniwych, medytacja dla żółtodziobów… zmieniają się tylko tytuły. Każdy z nich jakoś zachęca do medytacji, ale przecież nie wystarczy, że przeczytasz książkę „Medytacja dla początkujących”, aby zacząć medytować. Dlatego jeszcze raz podkreślam – nie skupiaj się na rzeczach drugoplanowych, ale na istocie. A istota tkwi w samej medytacji. To nie jest trudna technika, ale trudno zrobić ten pierwszy krok.

Pamiętaj – w medytacji liczysz się Ty oraz czas, który na nią poświęcasz. Ten czas nigdy nie jest stracony. Nawet, kiedy wydaje się, że nie znajdziesz chwili na medytację, to spróbuj po prostu zacząć medytować. Odkryjesz, że dzięki medytacji tak naprawdę masz więcej czasu, ponieważ działasz efektywniej.

Mam jeszcze jedno ważne pytanie do Ciebie.

Czy osoby, które chcą nauczyć się prowadzić samochód wcześniej kupują książkę „Jak zostać kierowcą” czy idą na kurs nauki jazdy?

Pytanie retoryczne, prawda?

Z medytacją jest bardzo podobnie. Jeżeli chcesz nauczyć się medytować, to skorzystaj z pomocy nauczyciela medytacji, który wprowadzi Cię w jej arkana. Skupisz się wtedy na jednej technice, którą opanujesz w całości. Nie będziesz błądzić czy szukać po omacku.

Książki które polecam

AutorTytuł książkiKup w
Conny LarsonPrawdy, seks i sekty. Pod maską klauna...https://allegro.pl
Neale Donald WalschRozmowy z Bogiem Tom 1https://allegro.pl
Neale Donald WalschRozmowy z Bogiem Tom 2https://allegro.pl
Neale Donald WalschRozmowy z Bogiem Tom 3https://allegro.pl