Pomedytuj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Medytacja

droga do wyzwolenia z uzależnień

Współczesny styl życia niestety sprzyja uzależnieniom. Papierosy, alkohol, narkotyki, leki czy nawet hazard stają się swoistym antidotum na codzienny stres. Osoba sięgająca po papierosa czy szklaneczkę napoju wyskokowego stara się stłumić w sobie wszystkie lęki, zahamowania, zdenerwowanie, czasami gniew. To szukanie czegoś, co uspokoi, zrelaksuje albo doda energii i pobudzi adrenalinę.

Nie jest to powód do wstydu, ale do podjęcia konkretnych działań. W końcu chodzi o zdrowie, a także o jakość życia – o to, aby być wolnym człowiekiem.
Nie musisz sięgać po używki i być niewolnikiem swoich pragnień.

Medytacja wydobywa niezwykle ważne zmiany w sposobie funkcjonowania, ale i w samej strukturze mózgu. Przede wszystkim rośnie ilość istoty szarej w obszarach odpowiadających za uczenie się oraz podejmowanie decyzji. To bardzo istotne w kontekście ochrony przed pokusą ponownego sięgnięcia po używkę. Nauka medytacji jest jednocześnie skuteczną formą radzenia sobie z lękami, depresją i agresją. Można zatem powiedzieć, że dzięki medytacji łatwiej wyjść z nałogów i uzależnień niebezpiecznych dla zdrowia, a nawet życia.

Medytacja Transcendentalna w badaniach
dotyczących jej wpływu na walkę z uzależnieniami


Naukowcy przeprowadzili metaanalizę statystyczną aż 198 niezależnych badań. wynika z niej, że Medytacja Transcendentalna przyczynia się do ograniczenia stosowania używek (alkohol, papierosy, narkotyki) w większym stopniu niż standardowe metody leczenia uzależnień.

2

Co warte podkreślenia - TM daje trwałe efekty. Więcej na ten temat można znaleźć w dwóch publikacjach:

Treating and preventing alcohol, nicotine, and drug abuse through Transcendental Meditation: A review and statistical meta-analysis, published in Alcoholism Treatment Quarterly 11: 13-87, 1994.

Effectiveness of the Transcendental Meditation programme in preventing and treating substance misuse; A review, published in International Journal of the Addictions 26: 293-325, 1991.

Medytacja a uzależnienia

3 kroki do wolności

Medytacja to naprawdę najlepszy sposób na bycie wolnym od uzależnień.

  1. Medytacja nauczy Cię w pełni świadomej reakcji na stres, niepożądane myśli, rozchwiane emocje oraz odczucia fizyczne związane z uzależnieniem.
  2. Medytacja wyzwoli w Tobie umiejętność radzenia sobie z wszelkimi wyzwaniami codziennie stawianymi przez życie.
  3. Medytacja stworzy bazę, dzięki której zmniejszy się pragnienie sięgania po używki.

Skorzystaj z tej możliwości i zacznij medytować. Wiem, że na początku może to sprawiać pewne problemy, dlatego nie zostawiam Cię samotnie z Twoimi problemami. Skorzystaj z mojego kursu medytacji i zmień swoje życie na lepsze.