Pomedytuj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Medytacja w biznesie

najlepsza inwestycja w rozwój firmy

Sukces każdej firmy zależy zarówno od kierownictwa, jak i samych pracowników. To kwestia nie tylko dobrej organizacji pracy, ale i świeżości pomysłów oraz efektywności pracy – a do tego niezbędny jest wypoczęty umysł.

Wiele osób funkcjonuje w swoim życiu zawodowym od jednego „muszę” do drugiego i w którymś momencie dochodzi do ściany. Trudno znaleźć w sobie motywację, aby iść dalej. Jeszcze gorzej z energią i siłą.

Medytacja jest natomiast kluczem do odświeżenia swojego umysłu. W pewnym sensie stajesz się ponownie jak dziecko, tak mocno ciekawe świata, kreatywne, poszukujące nowych możliwości i rozwiązań. Kimś, kto potrafi cieszyć się chwilą.

Czy wiesz,

że

Różnica pomiędzy najlepszym menedżerem a takim przeciętnym tkwi w mózgu? Podobnie jest z pracownikami, a nawet ze sportowcami. Wbrew pozorom medytacja nie wpłynie pozytywnie wyłącznie na tych, którzy wykonują różnego typu prace umysłowe, ale idealnie się nadaje także dla osób pracujących fizycznie. Tak przynajmniej wynika z badań i w sumie nie ma w tym zaskoczenia, skoro ciało i umysł stanowią jedność.

W każdym razie standardowe testy mierzące wydajność mózgu pokazują znacznie wyższe wyniki wśród jednostek wybijających się ponad przeciętność. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ optymalne funkcjonowanie organizmu jest ściśle związane ze wszystkim, co czyni mózg naprawdę wyjątkowym, a więc z wyobraźnią, błyskotliwością, umiejętnością planowania czy stabilnością emocjonalną.

Świat biznesu

potrzebuje medytacji

Może się wydać, że przecież medytacja wycisza, a współczesny biznes wymaga wręcz drapieżności i nie ma opcji, aby to połączyć. Jednak przykład sportowców najlepiej pokazuje, że nie wystarczy dobrze wytrenować ciało. Jeżeli umysł nie będzie dobrze przygotowany, to trudno liczyć na świetne wyniki. W biznesie z kolei nie wystarczy sama wiedza, ale potrzeba też kreatywności oraz umiejętności panowania nad swoimi nerwami. To właśnie zapewnia medytacja.

Liderzy biznesu już nie zastanawiają się, co daje medytacja, ponieważ po prostu dostrzegają jej siłę. Praktykują ją codziennie, aby czerpać jak najwięcej korzyści – nie tylko uspokoić swój umysł, ale także wyjść poza ciasne granice emocji oraz swoich myśli.

Medytacja

bądź najlepszą wersją siebie

Medytacja to skuteczna metoda poprawy funkcjonowania mózgu. Badania jednoznacznie dowodzą, że praktyka medytacji wyraźnie poprawia wydajność pracy. Pracownicy:

  • stają się bardziej kreatywni,
  • mniej się stresują,
  • łatwiej opierają się rozpraszaczom i są bardziej skupieni na wykonywanych zadaniach,
  • rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich,
  • mają większą satysfakcję z wykonywanej pracy i mniejszą chęć zmiany pracy.

Jednocześnie poprawia się poziom komunikacji pomiędzy nimi oraz relacje w pracy. Właśnie dlatego medytacja jest jednym podstawowych elementów kultury korporacyjnej w tak znanych firmach, jak Google czy Intel.

Nieważne, czy jesteś właścicielem firmy czy po prostu jej pracownikiem – zapraszam Cię na kurs medytacji (link). Uwolnij swoje ciało i umysł od stresu. Zaskocz innych swoją pomysłowością i błyskotliwymi koncepcjami.